Duitse politie doet inval bij NAV-DEM – UPDATE

De Duitse politie voerde een inval uit op de Democratisch Koerdisch Volkscentrum NAV-DEM in Hannover.

De Duitse politie heeft een inval gedaan en doorzoekt momenteel het Democratisch Koerdisch Volkscentrum (NAV-DEM) in Hannover. In de ochtend reden 7-8 politiebussen voor het Koerdische centrum in de Königswortherstraat en vielen de vereniging binnen. Tot nu toe is er niets bekend over de redenen. Mensen uit de hele regio verzamelen zich voor de vereniging om te protesteren tegen de politie-actie.

Medevoorzitter van NAV-Dem Tahir Koçer zei tegen ANF: “Al onze verenigingen en instellingen voeren legale activiteiten uit, onze vereniging in Hannover dient onze mensen in deze zin.” Dat de politie vroeg in de ochtend onze organisatie aanvalt is absoluut onaanvaardbaar. Dat is alleen maar discriminerend, de politie van Hannover maakt problemen voor de Koerden bij al hun activiteiten. “Ten slotte probeerden ze de Newroz-vieringen te verbieden.” Omdat ze niet succesvol waren bij eerdere acties en zoekingen, proberen ze nu onze faciliteiten koste wat het kost onder druk te zetten. “Daar zullen we niet voor buigen.”

Het bestuur van de vereniging roept op tot solidariteit van alle mensen door naar het centrum te komen. Het adres is, Königsworther Str. 2, 30167 Hannover.

Update:

Terwijl de zoektocht naar de Koerdische vereniging NAV-DEM in Hannover voortduurt, nam de politie materialen van de vereniging in beslag.

De politie nam boeken, computers, vlaggen van de YPG / YPJ en andere materialen in beslag. De geconfisqueerde voorwerpen worden vervoerd in verpakte dozen.

Voor het gebouw van de vereniging verzamelde zich een menigte om tegen de inval te protesteren. Volgens de HAZ beschermt de politie tegelijkertijd het Turkse consulaat in Nordstadt met een grote ploeg.